Subiektywny przegląd muzyczny
Blog > Komentarze do wpisu

Co się stało z naszą-klasą?

Czytając wczorajsze doniesienia prasowe przyszła mi do głowy pewna myśl i nie mogłem się powstrzymać, dlatego również i ja wypowiem się na temat portalu, o którym od kilku miesięcy mówią niemal wszyscy, zaś większość podsumowań ubiegłego roku wymienia go wśród naważniejszych zjawisk polskiego Internetu A.D. 2007. Mam na myśli portal nasza-klasa. Kiedy wczoraj ze względów technicznych nie można się było zalogować, polscy pracodawcy odnotowali niebywały skok wydajności swoich pracowników :) Gdy tydzień temu wystąpiła podobna sytuacja, w sieci zaroiło się od dramatycznych pytań "Co się stało z naszą-klasą?" i kto żyw szukał alternatywnej metody zalogowania się na portalu (a użytkowników jest w chwili obecnej ponad 3 miliony 6 milionów). Rzeczywiście jest to fenomen ostatnich miesięcy.

Nazwa portalu budzić musi skojarzenia z piosenką Jacka Kaczmarskiego, zatytułowaną Nasza klasa. Jak czytamy w Wiki, jej pierwsza część napisana została 7 maja 1983, druga zaś (rozpoczynająca się słowami "Odnalazłem klasę całą") 3 czerwca 1987 roku. Utwór w swej warstwie tekstowej odnosi się do sytuacji społeczno-politycznej w Polsce po stanie wojennym, ale jeśli wziąć go dosłownie, to okazałoby się, iż Jacek Kaczmarski w pewnym sensie przewidział obecną sytuację. Odłózmy już jednak na bok te rozważania i posłuchajmy koncertowego wykonania Naszej klasy z 1990 roku.

W momencie publikacji tego wpisu portal n-k znów z przyczyn technicznych jest niedostępny, tym razem do godziny 15. Jeszcze kilka takich dni, z nudy weźmiemy się do pracy i okaże się, że zaczynamy doganiać Irlandię ;)

środa, 09 stycznia 2008, rkdeey

Polecane wpisy

  • Zagubić się do ostateczności

    Przyznać muszę, iż Linkin Park przestałem słuchać już jakiś czas temu. Wyjąwszy sentymentalne powroty do Hybrid Theory czy Meteory zupełnie straciłem orientację

  • Cisza w ogrodzie

    Co mogło mnie skłonić do powrotu do pisania po ponad rocznej przerwie? Niestety, tym razem ze smutkiem przyszedł czas napisać kilka słów na temat Chrisa Cornell

  • Pożegnalny prezent

    Z przykrością obserwuję jak odchodzą kolejni idole wczesnej młodości. Tym razem do gwiazd powrócił Major Tom, Ziggy Stardust, przydomki długo by wymieniać. Dawi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/01/09 09:19:00
Jak ja dawno tego nie słyszałem, świetny tekst. A n-k nie dała rady wczoraj, w sumie przy tej bazie, zdziwiłbym się gdyby udało im się przeprowadzić coś tak wielkiego za pierwszym razem.
-
2008/01/11 16:23:14
Niestety N-K to przykład totalnej amatorki. Wygląda na to, że panowie za bardzo uwierzyli w swój sukces i teraz sobie nie radzą. Porażka.
-
2008/01/13 20:31:47
Ja nie mam jednoznacznej opinii. A raczej - ile razy zaczynam pozytywniej oceniać n-k, tyle razy dzieje się coś, co moją ocenę natychmiast obniża (a to koszmarnie długi czas załadowania strony, a to Pan Gąbka, a to brak otwierania zdjęć itd. itp.).
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011