Subiektywny przegląd muzyczny
Blog > Komentarze do wpisu

Wyjątkowa noc, wyjątkowy rok

Nie darowałbym sobie, gdybym - jak i w latach poprzednich - nie napisał nic o świątecznym singlu The Killers dla organizacji Product Red. Zespół nagrywa je od 2006 roku. Tegoroczny utwór nosi tytuł Christmas In LA, a w teledysku zobaczyć można Owena Wilsona oraz Harry'ego Deana Stantona. Przy tworzeniu częściowo animowanego wideo zaangażowani byli uczniowie i absolwenci Brigham Young University, zaś całość wyreżyserował Kelly Loosli. Prócz The Killers w powstaniu tego kawałka partycypowali także muzycy zespołu Dawes.

W tekście utworu wykorzystane zostały słowa znanego standardu White Christmas autorstwa Irvinga Berlina. Wykonanie Binga Crosby'ego słyszał chyba każdy, ja proponuję zatem dodatkowo coś nieoczywistego - wersję punkrockowej formacji Bad Religion z ich tegorocznego albumu Christmas Songs.

A co słychać u The Killers? W bieżącym roku muzycy z Las Vegas wydali album Direct Hits, stanowiący podsumowanie ich dotychczasowej działalności. Prócz najważniejszych nagrań zespołu na płycie znalazło się miejsce dla nowych pozycji - spośród nich na pierwszy singiel wybrano nagranie Shot At The Night. Tym razem twórcą wideo jest Roboshobo (czyli Robert Schober), zaś jego akcja toczy się w Las Vegas właśnie. W role głównych bohaterów wcielają się Bella Heathcote oraz Max Minghella. Zobaczcie na czym polegała wyjątkowość nocy spędzonej przez jedną z pracownic hotelu Cosmopolitan w Sin City oraz mężczyzny tam właśnie mieszkającego.

 Drugim singlem zostało nagranie Just Another Girl. W tym przypadku, jak na album podsumowujący ponad dziesięcioletni dorobek formacji, The Killers zawarli w wideoklipie (wyreżyserowanym przez Warrena Fu) przegląd niektórych swych wcześniejszych teledysków, które stanowią tło dla odtwarzającej postać frontmana zespołu Brandona Flowersa Dianny Agron.

Nie ma mnie tu. Jestem tam. Offline. Dzieje się tak dużo, że czasu brak na życie w sieci. To jest wyjątkowy rok i w związku z tym - na wypadek gdyby ktoś tu jeszcze bywał - składam wszystkim życzenia udanych i muzycznych świąt. Chciałbym, aby kolejny rok był dla was tak wyjątkowy, jak bieżący dla mnie. Ze mną część tej wyjątkowości z pewnością pozostanie, wiem to na pewno. Oby i u was było podobnie, tego właśnie wam życzę.

środa, 25 grudnia 2013, rkdeey

Polecane wpisy

  • Zagubić się do ostateczności

    Przyznać muszę, iż Linkin Park przestałem słuchać już jakiś czas temu. Wyjąwszy sentymentalne powroty do Hybrid Theory czy Meteory zupełnie straciłem orientację

  • Cisza w ogrodzie

    Co mogło mnie skłonić do powrotu do pisania po ponad rocznej przerwie? Niestety, tym razem ze smutkiem przyszedł czas napisać kilka słów na temat Chrisa Cornell

  • Pożegnalny prezent

    Z przykrością obserwuję jak odchodzą kolejni idole wczesnej młodości. Tym razem do gwiazd powrócił Major Tom, Ziggy Stardust, przydomki długo by wymieniać. Dawi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011