Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
środa, 31 stycznia 2007

Andrzej Sapkowski napisał w jednym z tomów "Wiedźmina": "O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki". Czym więc tak naprawdę jest miłość? Śpiewa o tym grupa happysad w piosence Zanim pójdę.

Wciąż ciągnę... No chodź...

wtorek, 30 stycznia 2007

O kobiecie. Tej jedynej i najważniejszej, o której wciąż marzymy, śnimy, myślimy. O niej właśnie śpiewa grupa Myslovitz, którą oglądamy dziś w klipie do piosenki zatytułowanej Peggy Brown.

Choć w oddali od siebie mnie trzyma... Wciąż myślę.

poniedziałek, 29 stycznia 2007

Mieliśmy już kiedyś sezon na słowo "love" w tytułach piosenek, ale wtedy była to raczej zabawa językowa - tym razem podejdziemy do sprawy tematycznie. O miłości po polsku. Temat pojawiał nam się już incydentalnie, przy różnych okazjach (choćby na przykład tutaj). Ale teraz zabierzemy się do sprawy konstruktywnie i systematycznie. O obawach, jakie towarzyszą temu głębokiemu uczuciu zaśpiewa nam dziś Pidżama Porno w utworze zatytułowanym Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości.

niedziela, 28 stycznia 2007

Andrew Lloyd Webber to postać doskonale znana wielbicielom musicali. Jego Jesus Christ Superstar, Evita czy Cats do dziś odnoszą sukcesy. W 1986 roku Webber wystawił musical zatytułowany The Phantom Of The Opera. Jak i te wymienione wcześniej, również i on zdobył on sobie w krótkim czasie dużą popularność. Niemal 20 lat później tytułowy utwór postanowiła nagrać na nowo grupa Nightwish. Wokalistka Tarja Turunen i basista Marco Hietala wcielają się w role młodej śpiewaczki (w oryginale grała ją Sarah Brightman) i tytułowego upiora. Niestety nie ma oficjalnego klipu, więc pozostaje nam fanart do scen z wyreżyserowanego przez Joela Schumachera filmu The Phantom Of The Opera z 2004 roku. Nie będę tego nagrania oceniał, na musicalach znam się średnio, mogę jedynie powiedzieć, że wersja Nightwisha nawet mi się podoba. W każdym razie brzmi to tak:

Nie moglibyśmy darować sobie wersji scenicznej tego utworu. Tak więc tym razem wykonanie The Phantom Of The Opera z koncertowego DVD grupy Nightwish, zatytułowanego End Of An Era (notabene był to ostatni występ grupy z wokalistką Tarją Turunen).

sobota, 27 stycznia 2007

Kolejny utwór poświęcony walce. O ile dotychczas były to zazwyczaj ciężkie kawałki, to dziś na ich tle kraina łagodności niemalże - Nirvana i klip do piosenki Lithium. Bo nie wolno załamywać się i poddawać, lecz trzeba iść wprost do upragnionego celu. Trudności tylko nas wzmacniają, a osiągnięty cel ceni się przez to bardziej. Choć oczywiście lepiej, gdy trudności znikają - tyle, że to akurat rzadko się zdarza... But I'm not gonna crack.

I na tym kończymy cykl poświęcony walce. Jutro niedziela i niespodzianka - proszę się ładnie ubrać, będziemy się ukulturalniać :D

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011