Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
czwartek, 30 listopada 2006

Ostatnio był jeden żywy trup i to w tytule. Dziś więcej zombie. Takich prawdziwych. O ile ktoś kiedykolwiek widział jakieś zombie (zwłaszcza na koncercie)? :DDD Koniec gadania, pora na muzykę - grupa Evanescence w piosence Going Under.

środa, 29 listopada 2006

W 1994 roku irlandzka grupa The Cranberries nagrała album zatytułowany No Need To Argue. Z niego pochodzi jeden z najbardziej znanych ich utworów - protest song poświęcony sytuacji w Irlandii Północnej (więcej informacji jak zawsze w Wiki). Utwór ten nosi tytuł Zombie.

wtorek, 28 listopada 2006

Pamiętacie jeszcze taki zespół Róże Europy? Nagrali w 1992 roku piosenkę zatytułowaną Jedwab. Szczerze się przyznam, nie znam ani jednego ich utworu poza tym kawałkiem. Ale ten jeden który znam jest dobry, więc możemy go posłuchać i powspominać stare czasy :D No i posłuchać w tle głosu rozpoczynającej w owym czasie karierę Edyty Bartosiewicz, która pojawiła się w tej piosence gościnnie.

Parę ciekawostek: zespół dość często zmieniał skład, w pewnym okresie gitarzystą grupy był znany dziennikarz muzyczny Artur Orzech, zaś za realizację klipów odpowiadał Kuba Wojewódzki.

poniedziałek, 27 listopada 2006

Najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić, to być sobą. Nic tak nie komplikuje życia jak stwarzanie pozorów i udawanie kogoś, kim się nie jest. Lepiej pozostać sobą niezależnie od okoliczności. Tę prostą receptę przypomina nam grupa Audioslave w piosence Be Yourself.

niedziela, 26 listopada 2006

Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył, w tym tygodniu wszystkie piosenki łączyła jedna wspólna cecha - tematyka utworów mogła być różna, ale obowiązkowe było słowo "love" w tytule :D Tydzień się kończy, więc i cykl na razie zamykamy, w poniedziałek zmiana tematu :D A póki co dziś grupa Maroon 5 w utworze This Love.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011