Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
sobota, 29 grudnia 2012

Z małym opóźnieniem, ale jak co roku wspomnę - The Killers kontynuują swą tradycję nagrywania świątecznych singli na potrzeby kampanii Product Red. Tym razem powstał utwór pod tytułem I Feel It In My Bones, a w rolę Świętego Mikołaja kolejny raz wcielił się Ryan Pardey. Podobnie jak w ubiegłym roku, wideoklip wyreżyserował Roboshobo, czyli Robert Schober.

Równolegle do wspomnianej kampanii The Killers promują swój najnowszy album, zatytułowany Battle Born. W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy światło dzienne ujrzały dwa teledyski do nagrania zatytułowanego Miss Atomic Bomb. Jako pierwsze pojawiło się koncertowe wideo, którego autorem był Giorgio Testi.

Drugi klip, stanowiący połączenie klasycznego wideo i animacji, to dzieło Warrena Fu.

Ostatnia ze wspomnianych pozycji stanowi nawiązanie do jednej z pierwszych kompozycji zespołu, pochodzącego z debiutanckiej płyty Hot Fuss utworu Mr. Brightside. Nic dziwnego zatem, iż wideo również kontynuuje opowieść przedstawioną w jednym z teledysków do tejże piosenki. Wówczas również powstały dwa klipy do jednego nagrania: pierwszy obraz, stworzony przez Sophie Muller, stanowił wspomnianą przeze mnie historię pewnego trójkąta miłosnego - w rolach głównych, prócz frontmana The Killers Brandona Flowersa, wystąpili Eric Roberts oraz Iza Miko (oboje pojawiają się także w wideo do Miss Atomic Bomb). Drugi teledysk - autorstwa Briana i Brada Palmerów - to niezbyt interesująca ilustracja ukazująca zespół wykonujący Mr. Brightside.

Tymczasem The Killers nie zwalniają tempa - dostępne jest już, czwarte w ciągu dwóch miesięcy, wideo. Tym razem dzieło Tima Burtona (po raz drugi współpracującego z muzykami tej formacji), promujące trzeci singiel z albumu Battle Born. Nagranie to nosi tytuł Here With Me. Reżyser proponuje swoją wersję rozumienia utworu, od tęsknoty zakochanego człowieka płynnie przechodząc do człowieka ogarniętego obsesją na punkcie drugiej osoby.

Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011