Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
środa, 30 grudnia 2015

Kolejna ikona gitarowego grania znalazła się po drugiej stronie. Mowa oczywiście o Lemmym. Siedemdziesiąt lat i do końca aktywny muzycznie idol wielu pokoleń fanów ciężkich brzmień, nie pozostaje nic innego jak wspomnieć symbolicznie jego dokonania. Na tę smutną okoliczność wybrałem utwór Hellraiser - wspólne dzieło Lemmy'ego, Ozzy'ego i Zakka Wylde z początku lat 90. Jako pierwszy wydał to nagranie Osbourne na swym solowym krążku No More Tears z 1991 roku (wspomniana trójka muzyków stworzyła jeszcze kilka innych numerów z tego albumu), zaś rok później grupa Motörhead umieściła Hellraisera na płycie March Ör Die. Utwór ten zrobił niezłą karierę w obu wersjach - wykonanie Ozzy'ego stało się częścią ścieżki dźwiękowej do Grand Theft Auto: San Andreas, zaś wersja Lemmy'ego i jego formacji pojawiła się w produkcji filmowej Hellraiser III: Hell on Earth. Ujęcia z filmu, połączone ze scenami w których frontman Motörhead i Pinhead (jedna z najważniejszych postaci ze wspomnianego cyklu filmów) grają w pokera, stanowią wideoklip do tegoż nagrania.

Dodać można jeszcze, iż Ozzy wziął czynny udział w powstaniu innego nagrania z albumu March Ör Die - wraz ze Slashem i Lemmym wspólnie wykonali utwór I Ain't No Nice Guy, do którego także powstał teledysk, w którym wspólnie zobaczyć można wszystkich trzech panów.

sobota, 05 grudnia 2015

Zmarł Scott Weiland. Jeden z najciekawszych głosów jeśli chodzi o scenę rockową od początku lat dziewięćdziesiątych, przez lata frontman Stone Temple Pilots, a później Velvet Revolver, żeby wspomnieć tylko te najważniejsze projekty, w których brał udział. Smutna to okazja, aby wracać do tej twórczości, ale przypomnę dwa utwory obu wyżej wymienionych formacji (niech na marginesie znajdzie się ciekawostka - oba wideoklipy wyreżyserował Kevin Kerslake). Na początek klip do utworu Interstate Love Song z drugiego krążka STP, wydanego w 1994 roku i zatytułowanego Purple.

Kolejne wideo to ilustracja do nagrania zatytułowanego Slither i pochodzącego z repertuaru VR - znalazło się ono na debiutanckim krążku Contraband z 2004 roku.

Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011