Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
czwartek, 31 maja 2007

Co roku zalewają nas niezliczone ilości wakacyjnych przebojów. Pojawiają się niespodziewanie i równie szybko znikają, robiąc miejsce dla kolejnych piosenek. Nie wiem do końca jaki cel przyświecał naszej rodzimej grupie Ametria, gdy nagrywała swój Hiszpański hicior i kręciła do niego teledysk. Domyślam się jedynie, iż miała to być forma zabawy plus ewentualnie chęć zakpienia z tegoż wakacyjnego zjawiska. No i nie bójmy się tego powiedzieć, także jakaś forma promocji, tego typu nagranie musiało zaskoczyć i narobić trochę szumu :) Aha, w oryginale piosenka nosi tytuł Bailando, a wykonuje ją pochodząca z Holandii niejaka Loona. Na oryginalny klip nie liczcie, mam alergię na tego typu granie :)

środa, 30 maja 2007

Ska-punkowa formacja Reel Big Fish istnieje od 1992 roku. Oprócz własnej twórczości mają oni na koncie sporo coverów. Najbardziej chyba znanym spośród nich jest przeróbka piosenki Take On Me norweskiej grupy A-ha. Muszę przyznać, iż urzeczony jestem sekcją dętą zespołu, sam cover może nie jest rewelacyjny (choć mnie akurat całkiem się podoba), ale dęciaki bezspornie wykonują świetną robotę zastępując klawisze z oryginalnego nagrania. No i ta radosna energia, która płynie z tego utworu... :)

Take On Me było pierwszym utworem wydanym przez istniejący od 1983 roku norweski zespół A-ha (potem znalazł się on na pierwszej płycie formacji - Hunting High And Low), dzięki niemu grupa od razu wspięła się na szczyty popularności. Interesujący jest klip do tej piosenki, był on zresztą wielokrotnie nagradzany. Zrealizowano go poprzez ręczne odrysowanie nakręconego wcześniej materiału tak, by sprawiał wrażenie filmu animowanego. W ten sposób zwykłe ujęcia przeplatają się ze szkicami tworząc interesujący efekt, zwany animacją rotoskopową.

wtorek, 29 maja 2007

Personal Jesus to utwór pochodzący z wydanego w 1990 roku albumu Violator grupy Depeche Mode. Był on kilka razy nagrywany przez innych artystów, najbardziej chyba znany cover tej piosenki nagrany został w 2004 roku przez Marilyna Mansona na potrzeby albumu Lest We Forget: The Best Of - nagranie to promowało tę właśnie płytę, zawierającą największe przeboje Mansona i jego zespołu. Klip przedstawia muzyków wykonujących ten utwór na tle obrazów video mających polityczny charakter.

Depeche Mode w teledysku do swojej piosenki przedstawieni są na farmie. Przyznać trzeba, iż prócz cięższego gitarowego brzmienia wersja Mansona nie odbiega zbytnio od oryginału.

Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone who cares...

poniedziałek, 28 maja 2007

W tym tygodniu porozmawiamy nieco więcej o coverach. Na pierwszy ogień pójdzie polska metalowa formacja Carrion. Istnieje ona od 2003 roku. Nie mogę powiedzieć wiele o ich twórczości, ponieważ nie miałem okazji zapoznać się dobrze z ich muzyką, jednak faktem pozostaje, iż dzięki Antyradiu kilka miesięcy temu wpadł mi w ucho ich cover piosenki brytyjskiego zespołu Black. Utwór ten nosi Wonderful Life. Mamy wyłącznie nagranie koncertowe, różni się ono nieco od tego, czego miałem okazję wysłuchać w rozgłośni radiowej, jednakowoż prezentuję ich tu dziś jako ciekawostkę. Nieznakomka, pamiętam Twoją o nich opinię, zmieniła się czy też nadal oceniasz ich tak kilka miesięcy temu? A pozostali - co sądzicie o tym kawałku?

Oryginał pochodzi z 1985 roku. Piosenka jest raczej smutna, zaś tytuł jawnie ironiczny. Black to sceniczny alias niejakiego Colina Vearncombe. Jak zapewne się domyślacie nie w dyskografii Black nie znajdziemy nic, co byłoby znane bardziej niż ten właśnie utwór (do którego klip mamy poniżej).

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life
No need to hide and cry
It's a wonderful, wonderful life...

niedziela, 27 maja 2007

Hide your face forever
Dream and search forever

Można powiedzieć, iż od tych słów rozpoczęła się kariera zespołu Guano Apes. Był 1997 rok, gdy ukazał się album Proud Like A God, który otwierała piosenka, stanowiąca zarazem pierwszy singiel z tejże płyty - nosiła ona tytuł Open Your Eyes. Grupa istniała do 2005 roku, kiedy to rozpadła się po wydaniu albumu z największymi przebojami - Planet Of The Apes. W chwili obecnej na scenie muzycznej najbardziej udziela się były perkusista Guano Apes Dennis Poschwatta, który został wokalistą i gitarzystą grupy Tamoto. Wiki słusznie zauważa - zupełnie jak Dave Grohl po zakończeniu działalności Nirvany, nieprawdaż?

Open your eyes, open your mind
Proud like a God don't pretend to be blind...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011