Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
niedziela, 21 września 2008

Нашествие (po polsku inwazja, najście) to nazwa rockowego festiwalu o charakterze open-air, organizowanego co roku w Rosji przez stację radiową Наше Радио. W 2001 roku odbył się on na terenie hipodromu w mieście Раменское, 30 kilometrów na południowy wschód od Moskwy. Według różnych danych, wzięło w nim udział 100-120 tysięcy osób. Jedną z atrakcji był występ mojej ulubionej rosyjskiej grupy - istniejącego już 28 lat ДДТ. Moja propozycja na dziś to ten właśnie koncert. Rozpoczął go utwór zatytułowany Мы.

Tak zaczął się pogodny, sierpniowy, podmoskiewski wieczór...

sobota, 20 września 2008

Tym razem odchodzimy w stronę popu. Wszystko za sprawą nowej odsłony cyklu gościnnych występów na Let's rock, w kierunku popowych brzmień zabiera nas kolejny z moich gości, który zaproponował temat dzisiejszego wpisu - DJ Cito, znana też jako Zlotoslanos, wybrała utwór Katy Perry, zatytułowany I Kissed A Girl, pochodzący z wydanego w tym roku albumu One Of The Boys. Wideoklip wyreżyserowała Kinga Burza, Polka z pochodzenia. Akcja rozgrywa się w scenografii przywodzącej na myśl Moulin Rogue i klimaty związane z burleską, wraz z wokalistką wystąpił jej partner życiowy Travis McCoy, muzyk zespołu Gym Class Heroes. Tę opowieść o nie do końca niewinnym eksperymencie, polegającym na pocałunku pomiędzy dwiema kobietami, Cito przedstawia nam wraz z osobistym przesłaniem, brzmiącym "Chłopy do garów!" :)

piątek, 19 września 2008

Tytuł wpisu jest nieco prześmiewczy, podobnie jak ironiczny wyraz ma tekst utworu, o którym słów kilka w dniu dzisiejszym. Nazywa się on Dlatego, że mnie nie chcesz i nagrany został przez krakowską formację Chupacabras (ukazał się w 2006 roku na krążku zatytułowanym identycznie jak nazwa zespołu). Oficjalny klip nie powstał, zatem poniżej kolejny w tym tygodniu fanvid, tym razem ilustrujący opowieść o tym, jak wiele zdolny jest uczynić mężczyzna, sprowokowany przez porzuconą kobietę. A tak naprawdę w nieco prześmiewczy sposób utrwalający obserwacje na temat współczesnego życia codziennego. Na wokalu gościnnie Marcin Swietlicki.

czwartek, 18 września 2008

Tapeworm to dość szczególna formacja - powstała jako poboczny projekt zespołu Nine Inch Nails, z czasem poszerzając swój skład i przekształcając się w swoistą supergrupę, w której wraz z Trentem Reznorem z NIИ nagrywał między innymi Maynard James Keenan z Toola, Phil Anselmo z Pantery czy też Josh Freese (perkusista występujący między innymi z Guns N' Roses czy The Vandals). Tapeworm to również szczególna formacja, ponieważ przez niemal dziesięć lat swego funkcjonowania (1995-2004) nie wydała ona oficjalnie żadnych nagrań, zaś szerzej znany jest jedynie utwór Vacant - jego wersja, zatytułowana Passive, znalazła się na zawierającej rozmaite covery płycie eMOTIVe, wydanej w 2004 roku przez inną supergrupę - A Perfect Circle. Do Passive powstał wideoklip autorstwa braci Strause - wykorzystano w nim ujęcia kręcone kamerą termowizyjną, a także sceny z filmu Constantine, na którego ścieżce dźwiękowej pojawiło się to nagranie.

środa, 17 września 2008

W takie dni jak ostatnio trudno o dobry i pogodny nastrój. Jak zywkle o tej porze roku dopadła mnie choroba, co nie pomaga mi bynajmniej w pozytywnym oglądaniu świata, zwłaszcza że za oknem niezmiennie buro i ponuro. Wczoraj wieczorem moja własna playlista wylosowała mi utwór, który bardzo dobrze komponuje się moim zdaniem z obecną pogodą i negatywnym nastrojem, które coraz bardziej dają się we znaki. Do nagrania tego nie powstał żadan klip, więc dziś fanvid. Sam kawałek pochodzi z albumu See This Through And Leave (tytuł zaczerpnięto od jednego z wersów tegoż nagrania) - debiutanckiego krążka brytyjskiej formacji The Cooper Temple Clause, wydanego w 2002 roku. Utwór ten zatytułowany jest Murder Song.

See this through and leave my friend
Tears will come and I will end...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011