Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
wtorek, 31 października 2006

Dzień będzie wyjątkowo aktywny. Takie mam przeczucie... Nie wiem skąd się wzięło, niczym umotywowane też nie jest specjalnie. W każdym razie trzeba będzie sporo energii. Dlatego też taki właśnie mocny kawałek dziś zamieszczam. Zespół Trapt z utworem Headstrong.

poniedziałek, 30 października 2006

Wspominaliśmy już kilka razy o tym, jak skomplikowane mogą być losy supergrup, składających się z członków innych zespołów. Dziś będzie kolejny taki przykład. A Perfect Circle to grupa, w skład której wchodzą między innymi Maynard James Keenan, czyli znany nam już wokalista grupy Tool i Josh Freese - perkusista The Vandals oraz znany muzyk sesyjny, nagrywający z takimi wykonawcami i zespołami jak Sting, Guns 'N' Roses, 3 Doors Down (płyta, o której mówiliśmy niedawno, czyli Away From The Sun) czy The Offspring (ich ostatni album Splinter). W 2000 roku grupa wydała pierwszą swoją płytę zatytułowaną Mer De Noms, co w tłumaczeniu z francuskiego na angielski znaczy Sea Of Names - wiele utworów na płycie zawiera w tytułach imiona. Dziś jeden z nich - Judith.

O tym, jak trudne mogą być losy takich składów mówi także Wiki, cytując wypowiedzi członków grupy stwierdzające, iż prawdopodobnie zakończyła ona już swoją działalność. Teraz trochę ciekawostek. Wiemy doskonale, że zdarzają się single, do których nie realizuje się klipów. Ale rzadko się zdarza, aby ich realizację anulowano w trakcie produkcji. A jednak tak właśnie było z obrazem do piosenki The Hollow - trzeciego singla z Mer De Noms. Są oczywiście koncertowe zapisy tej piosenki, jednak oficjalne video do utworu nie istnieje. I teraz druga ciekawostka - aby odróżnić się od swojej działalności w grupie Tool, Keenan we wszystkich klipach A Perfect Circle, sesjach zdjęciowych i przy innych okazjach nosi długie peruki. W prezencie na początek nowego tygodnia możecie to wszystko zobaczyć sami - przed wami jedno z koncertowych wykonań The Hollow :D

niedziela, 29 października 2006

Wczoraj był wesoły kawałek, dziś nieco poważniej. Ale też animowany obrazek. Linkin Park i zrealizowany w stylu anime klip do singla Breaking The Habit z płyty Meteora.

sobota, 28 października 2006

Weekend mamy. Zagramy więc lekko i przyjemnie. Kreskówkowo również będzie. I to nawet dwa razy, żeby na cały weekend starczyło :D Dziś animowany teledysk do piosenki Dödel Up grupy Guano Apes. Całkiem wesoły obrazek :D Udanej soboty wszystkim życzę :DDD

piątek, 27 października 2006

Tak. Wiem. Byli niedawno. Dopiero co. Właściwie przed chwilą. Tutaj byli. Ale jak tylko pokazałem wczoraj System Of A Down w teatrze wiedziałem, że się nie powstrzymam - dlatego znów Metallica. Konkretnie utwór No Leaf Clover pochodzący z płyty S&M, która stanowi zapis niezwykłego (acz kontrowersyjnego wśród fanów grupy) koncertu z 1999 roku, zagranego przez zespół wraz z orkiestrą San Francisco Symphony pod dyrekcją Michaela Kamena.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011