Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
środa, 31 października 2007

Black Holes And Revelations to tytuł albumu brytyjskiej formacji Muse, wydanego w 2006 roku. Piątym pochodzącym z niej singlem był utwór zatytułowany Map Of The Problematique. Światło dzienne ujrzał on 18 czerwca, dzień po dwóch koncertach, jakie zespół zagrał na nowym stadionie Wembley (w grudniu bieżącego roku ma się ukazac wydawnictwo CD/DVD dokumentujące te występy). Singiel ten jest dostępny jedynie w formie elektronicznej do pobrania z sieci (download only). Piosenka poświęcona jest problemowi samotności i niezrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Do nagrania tego nie powstał teledysk - dlatego też obejrzymy telewizyjne wykonanie Map Of The Problematique.

Był to dłuższy występ, jako że prócz Map Of The Problematique w tym poświęconym Muse programie pojawiły się także inne utwory (kolejność przypadkowa).

Supermassive Black Hole (wraz ze wstępem do programu)

Knights Of Cydonia

Starlight

Ozywiście muzycy udzielili także wywiadu (oczywiście znajduje się on w trzech częściach na YouTube - 1, 2, 3). Te trzy utwory, które mamy możliwość zobaczyć powyżej, także w swoim czasie były singlami, więc zapewne jeszcze kiedyś do nich wrócimy. Od jutra długi weekend, więc będzie mała przerwa zanim pojawi się kolejny klip. Do tego czasu cieszcie się muzyką Muse :) Stay tuned :)

wtorek, 30 października 2007

Mówiliśmy wczoraj o niemieckim zespole śpiewającym w języku angielskim, dziś będzie jeszcze jeden taki przypadek. Time To Move to tytuł wydanej w 1994 roku debiutanckiej płyty niemieckiego zespołu H-Blockx. Album ten stanowił zarazem największy sukces tej formacji (która funkcjonuje do dnia dzisiejszego, jednak nigdy nie powtórzyła debiutanckiego osiągnięcia). Do zdobycia przez tę płytę dużego rozgłosu na pewno przyczyniły się utwory singlowe, jako że były one doskonałą wizytówką stylu muzycznego uprawianego przez ten zespół, jakim jest crossover.

Pierwszym singlem była piosenka Risin' High. Klip do niej, jak i do drugiego wydawnictwa singlowego, zatytułowanego Move, łączą główni bohaterowie - dość niemiła para w średnim wieku. Oba teledyski są kolorowe, wręcz cukierkowo-landrynkowe, ponadto w obu przewija się motyw mrówek. Wideo do Risin' High przetwarza ponadto w sposób prześmiewczy motywy zaczerpnięte z filmów o King Kongu. Jest oczywiście sporo zniszczeń...

Teledysk do piosenki Move to mrówki. Dużo mrówek. W roli głównej ponownie Mr. & Mrs. Creamcheese. I kolejny raz demolka plus prześmiewcza walka o dominację - kto kogo? :)

Na koniec jeszcze trzeci singiel z Time To Move, noszący tytuł Little Girl. Pisałem już kiedyś dość ogólnikowo o tym utworze (znajdziecie ten wpis tutaj) - wtedy jednak nie udało mi się znaleźć oryginalnego teledysku, a skoro teraz się odnalazł, to czemu nie wrócić do tego nagrania? :) Piosenka jest poważniejsza tematycznie od dwóch poprzednich (dotyczy związków między kobietą i mężczyzną oraz problemów, jakie w takich sytuacjach zwykły się pojawiać), taki jest też klip - znajdziemy w nim symbole, odwołania religijne, a przy okazji możemy podziwiać niewielkie meksykańskie (bądź też zamieszkałe przez pochodzących z tego kraju mieszkańców) miasteczko.

poniedziałek, 29 października 2007

Mother Earth to tytuł drugiego albumu holenderskiej metalowej formacji Within Temptation (w większości krajów europejskich ujrzał on światło dzienne w 2001 roku, choć w Holandii dostępny był już w roku 2000, od tego czasu w różnych częściach naszego kontynentu ukazywały się reedycje tej płyty). Zarazem Mother Earth to tytuł trzeciego singla promującego to wydawnictwo płytowe. Zgodnie z zawartą w tych słowach sugestią piosenka opowiada o Matce Ziemi i niepodzielnych rządach, jakie sprawuje ona wokół nas. Rzecz jasna teledysk nakręcony został na łonie natury, dzięki czemu podziwiać możemy piękne krajobrazy (również z lotu ptaka).

niedziela, 28 października 2007

Zespół Strachy na Lachy wydał w miniony poniedziałek album zatytułowany Autor, na którym znalazły się utwory wykonywane niegdyś przez Jacka Kaczmarskiego. Płyta promowana jest przez wideoklip do piosenki Czerwony autobus.

Co ciekawe, to już druga w ostatnim czasie tego typu płyta. Kilka tygodni temu ukazało się wydawnictwo zatytułowane Młynarski - nagrany przez zespół Raz Dwa Trzy album oparty na twórczości Wojciecha Młynarskiego. Teledysk zrealizowano do utworu Jesteśmy na wczasach.

sobota, 27 października 2007

Proud Like A God to tytuł nagranego w 1997 roku pierwszego albumu formacji Guano Apes. Pochodzi z niego utwór Rain, który był jednym z trzech singli (i z calej trójki chyba najmniej znanym) promujących tę płytę. Można powiedzieć, iż piosenka ta ujmuje metaforycznie miłość jako deszcz, bez którego człowiek nie radzi sobie z codziennością - tak jak wszystko wokół potrzebuje wody do życia, tak dla człowieka wodą tą - symbolizowaną przez deszcz - jest uczucie. Podoba mi się pomysł na teledysk, który zrealizowany został na pustyni, tak by jeszcze bardziej podkreślić wymowę tekstu.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011