Subiektywny przegląd muzyczny
RSS
sobota, 25 października 2008

Apoptygma Berzerk to norweska formacja, poruszająca się w swej twórczości w elektronicznych brzmieniach, niekiedy z dodatkiem rocka czy industrialnych dźwięków. W 2005 roku wydała ona album zatytułowany You And Me Against The World. Krążek promowany był między innymi przez singiel o nazwie In This Together (z jego tekstu zaczerpnięty został tytuł płyty). Wideoklip do tego nagrania jest dziełem Olivera Sommera. Stworzył on opowieść o tym, jak chciwość potrafi wziąć górę nad zaufaniem i innymi poważnymi uczuciami, jakie potrafi żywić do siebie dwoje ludzi. Może nie jest to arcydzieło, ale ogląda się i słucha całkiem przyjemnie, zwłaszcza jeśli potrzebujemy lżejszych dźwięków i adekwatnej tematyki. A powinno spodobać się tym, którzy nie lubią ckliwych zakończeń. Enjoy :)

Po raz kolejny znikam na dni kilka-kilkanaście i jak zwykle przypominam, byście nie mieli wątpliwości - stay tuned, wkrótce Let's rock powróci :)

Don't you see it's you and me against the world
Cause we're in this together...

piątek, 24 października 2008

Goo Goo Dolls to zespół istniejący od 1986 roku. Początkowo nazywali się Sex Maggots, jednak nazwa była na tyle kłopotliwa, iż postanowili ją zmienić. W 2002 roku ukazał się ich siódmy album, zatytułowany Gutterflower, z którego pochodzi utwór Here Is Gone - był on pierwszym singlem promującym krążek. Reżyserem wideoklipu był Francis Lawrence. Opowiedział on w nim dość mgliście i niejasno zarysowaną historię, którą interpretować można na wiele sposobów, począwszy od spotkania z duchami osób, które niegdyś odeszły z tego świata, poprzez rozstanie (i pożegnanie) dwóch osób (w nawiązaniu do tekstu), aż po bunt wobec doskonale zorganizowanego społeczeństwa. Wedle słów wokalisty, na które powołuje się Wiki, teledysk ten kosztował więcej niż nagranie całego albumu Gutterflower. Ciekawe, prawda?

czwartek, 23 października 2008

Pogoda dziś wybitnie pod psem. Na myśl przywiodła mi ona wideoklip do utworu Nothing To Lose kanadyjskiej formacji Billy Talent (album wydany był w 2003 roku i również nazywał się Billy Talent). Utrzymany w stylistyce czerni i bieli, nakręcony w pochmurny jesienny dzień w Toronto, wydał mi się całkiem trafnym wyborem na dziś. Zrealizowany on został w tamtejszej Central Technical School (coś w rodzaju naszego technikum), jego reżyserem był Sean Michael Turell. Kontrowersyjne wideo opowiada o samobójstwie młodego człowieka i jego przyczynach (odbiera on sobie życie w warsztacie szkolnym), nawiązując ściśle do tekstu utworu (jego fragmenty przewijają się przez notatnik odrzucanego przez otoczenie bohatera, jest tam również rysunek ilustrujący jego późniejszą śmierć). Wideo kończy się planszą z numerem do młodzieżowego telefonu zaufania i tekstem "There's life beyond these walls".

środa, 22 października 2008

Dawno, dawno temu, wpadł mi w ucho pewien numer, jak to się nam wszystkim czasem zdarza. Dość długo nie mogłem ustalić wykonawcy, ostatecznie wyjaśniło się, iż No Fronts, bo o tym nagraniu mowa, wykonywane jest przez nowojorską formację Dog Eat Dog i pochodzi z wydanej w 1994 roku płyty All Boro Kings. Jakiś czas temu pomyślałem, iż można by wspomnieć o tym kawałku na łamach bloga i zacząłem poszukiwania teledysku. Przy okazji dowiedziałem się, iż istnieją dwa klipy, jako że zilustrowany został również remix, którego autorem był Jam Master Jay. Z zaciekawieniem posłuchałem, popatrzyłem i oniemiałem. Skojarzenie numer jeden, jakie przyszło mi do głowy, to myśl, iż wokalista w tym wideo wygląda jak Ace Ventura, zaś z ostrego numeru został co najwyżej refren, jako że przy okazji powstał też nowy tekst. Krótko mówiąc, nie przypadła mi do gustu ta wersja, stad też przesłanie płynące z tytułu dzisiejszego wpisu - czasem lepsze bywa wrogiem dobrego.

 

wtorek, 21 października 2008

Bellis to łacińska nazwa chyba najpopularniejszego obecnie kwiatu w Polsce, czyli stokrotki. Tak naprawdę jest to nazwa rodzajowa, ponieważ Stokrotka (Bellis) jako rodzaj (z rodziny astrowatych) obejmuje 15 gatunków - we florze naszego kraju występuje jednak tylko jeden z nich: Stokrotka pospolita (Bellis perennis). Stokrotka to jednocześnie tytuł utworu nagranego przez zespół T.Love i pochodzącego z wydanej w 1997 roku płyty Chłopaki nie płaczą. Wideoklip do niego to pastiszowe przedstawienie dnia z życia sławnych i bogatych (oraz ich otoczenia).

Dziesięć lat temu ukazała się płyta BesT.Love tegoż zespołu. Teraz, w 2008 roku, za nieco ponad dwa tygodnie ukaże się kolejny album podsumowujący działalność formacji. Nosić on będzie tytuł Love, Love, Love - The Very Best.Love. Nie znam jeszcze jego pelnej tracklisty i nie wiem czy Stokrotka znajdzie swoje miejsce wśród 40 wyselekcjonowanych numerów formacji. Od niedawna natomiast możemy słuchać singla promującego to wydawnictwo. Utwór nie zachwyca specjalnie, przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Natomiast warto zwrócić uwagę na teledysk do tego nagrania. Sam w sobie nie jest może dziełem wybitnym, ale przewija się przezeń cała masa znanych postaci, począwszy od obecnych i byłych muzyków grupy, poprzez znanych dziennikarzy, aż po plejadę artystów, tworzących swoisty przegląd polskiej sceny muzycznej. W klipie pojawiają się między innymi Grabaż, Kazik, Zbigniew Hołdys, Kora, Tomek Lipiński, Robert Brylewski, Olaf Deriglasoff, Mietall Waluś, Krzysztof Krawczyk, Vienio, Sokół, Paweł Dunin-Wąsowicz, Filip Łobodziński, Szymon Majewski, Kuba Wojewódzki, a nawet Tomasz Sianecki i Grzegorz Miecugow. Wszyscy wykonują utwór Love, Love, Love, w czasie trwania klipu pojawiają się też ich krótkie wypowiedzi na temat T.Love. Autorem tego obrazu był Krzysztof Ostrowski z Cool Kids Of Death.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Pisałem o

(c) 2008 eskey

RSS icon
Ich słucham
Propaganda
Add to Technorati Favorites
web stats
Blox Maraton 2011